Jeszcze do niedawna WooCommerce tratowany był wyłącznie jako niewinny dodatek do WP. Dziś ten Open Source podbija serca milionów użytkowników na całym świecie. Sprawdź przykłady sklepów WooCommerce.
Jeśli korzystasz już z WordPress, możesz pokochać także bezpłatny dodatek, który w prosty sposób zamieni zwykłego bloga w prężnie działający sklep internetowy. Dzięki wtyczce WooCommerce, w ciągu kilkunastu minut jesteśmy w stanie rozpocząć sprzedaż swoich produktów, usług czy nawet subskrypcji. Dziś prezentujemy kilkanaście przykładów sklepów, które korzystają z oprogramowania będącego teoretycznie “jedynie dodatkiem do popularnego CMS-a”, ale udowadniają, że sklep na WooCommerce to już naprawdę racjonalny wybór.
Sklep na WooCommerce coraz popularniejszy
WooCommerce na całym świecie odgrywa coraz większe znaczenie w e-commerce. Ongiś wyłącznie “dodatek” do WordPress-a, dziś stał się jednym z najpopularniejszych systemów Open Source. Aktywacja i konfiguracja WooCommerce jest niezwykle prosta, a dzięki tysiącom dostępnych płatnych, jak i darmowych szablonów graficznych, nasz sklep możemy dowolnie dostosować wizualnie.
Do WooCommerce stworzono także setki, jeśli nie tysiące praktycznych pluginów, a za niektórymi z nich stoją nierzadko doskonali programiści i specjaliści w e-commerce. Dzięki Woo mamy możliwość sprzedaży zarówno produktów fizycznych, jak i subskrypcji, produktów wirtualnych, ale także płatnych dostępów do treści, czy podcastów i filmów. Poniżej prezentujemy listę kilkunastu ciekawych sklepów opartych o WooCommerce, które żyją, zarabiają i doskonale konkurują ze sklepami bazującymi na innych rozwiązaniach stworzonych na potrzeby e-handlu.
Przykłady sklepów WooCommerce
DVO Suspension to sklep oferujący wysokiej jakości akcesoria do rowerów górskich. Siedziba firmy mieści się w Kalifornii, jednak asortyment wysyłany jest na cały świat. DVO korzysta z WooCommerce z lekkim i niezwykle eleganckim szablonem graficznym, który perfekcyjnie wpasowuje się w tematykę sklepu.
Kolejnym przykładem sklepu WooCommerce, który warto przytoczyć jest Heggerty oferujący materiały szkoleniowe dla nauczycieli. Jak nie trudno się domyślić, są to przede wszystkim produkty wirtualne, które po dokonaniu zakupu, w prosty sposób pobierzemy z pozycji utworzonego konta. Heggerty opracowany został na przez zespół WooCommerce, co po raz kolejny udowadnia, że Woo może być wykonany w sposób profesjonalny.
Jednym z przykładów sklepów WooCommerce, które także bazują na produktach wirtualnych oraz usługach, może być “Creativity Store” prowadzony przez MDK Media. Sklep należy do agencji content marketingu, która oferuje m.in. copywriting czy artykuły sponsorowane. Co istotne, ten sklep na WooCommerce nie bazuje na dedykowanym szablonie e-commerce, a jedynie dostosowanej do sprzedaży online skórce blogowej.
Pickle to słowacki brand, który oferuje mieszankę ubrań różnych znanych marek. Swoją działalność rozpoczęli w 2010 roku. WooCommerce świetnie sprawdził się w przypadku tej firmy, która trafiła także na stronę główną Woo, jako przykład działającego na tym oprogramowaniu sklepu internetowego.
Krótka pauza i wracamy za chwilkę.