Portal dla przedsiębiorców i właścicieli firm. Aktualności, porady, historie sukcesu.

Zniesienie obostrzeń w trakcie zakupów

Zniesienie obostrzeń w trakcie zakupów
Zniesienie obostrzeń w trakcie zakupów. Zdjęcia partnera.

Pandemia sprawiła, że wiele firm musiało znacznie ograniczyć swoją działalność. Odbiło się to na ich kondycji finansowej, bo mimo utrudnień w funkcjonowaniu, koszty stałe często nadal pozostawały wysokie. Dotyczy to między innymi branży handlowo-usługowej. Obecnie jednak centra handlowe i sklepy mogą funkcjonować bez narzuconych przez Sanepid i Ministerstwo Zdrowia obostrzeń.

Zakupy bez maseczek, ale z zaleceniem ostrożności

Zgodnie z zaleceniami ze strony Ministra Zdrowia obecnie limity ilości osób w sklepach oraz inne ograniczenia zostały zniesione. Dzięki temu zakupy są o wiele bardziej komfortowe dla klientów. Powrót do normalności pozwala na odwiedzanie centrów handlowych oraz placówek usługowych i handlowych bez maseczek. Jedynym wyjątkiem są zakłady ochrony zdrowia, w których zasłanianie ust i nosa nadal jest konieczne.

Brak ograniczeń nie oznacza jednak, że należy przestać zachowywać się ostrożnie. Choć zasady nie są obecnie narzucone przez Ministerstwo Zdrowia, które podaje informację o stopniowym wygaszaniu pandemii, warto samodzielnie dbać o dobro swoje i innych. Dlatego należy pamiętać o stosowaniu produktów do dezynfekcji rąk oraz zachowywaniu bezpiecznego dostępu od sprzedawców i innych klientów.

Dbajmy o siebie i innych podczas wizyt w centrach handlowych

Zakupy w galeriach handlowych są w pełni bezpieczne, szczególnie jeśli przyłożymy się wszyscy do wspólnego dbania o swoje bezpieczeństwo. Choć noszenie maseczek obecnie nie jest konieczne, a limity osób w sklepach zostały zniesione, warto pamiętać o higienie i dezynfekcji oraz dbać o zachowywanie dystansu społecznego. Dobrym pomysłem będzie także ograniczanie obecności w dużych skupiskach ludzi, gdy występują u nas objawy choroby lub przeziębienia.

ZPPHiU (Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług) przypomina, że bezpieczeństwo podczas zakupów i korzystania z placówek usługowych w znacznym stopniu zależy od pracowników, a także od klientów. Warto mieć na uwadze wspólne dobro i posługiwać się zdrowym rozsądkiem. Choć wiele zasad nie jest już wymagana przez sanepid czy Ministerstwo Zdrowia, to jednak warto kierować się swoimi własnymi odczuciami i ostrożnością, aby ułatwić nam wszystkim całkowity powrót do normalności po przeciągającej się pandemii.


Materiał partnera

Total
3
Share