Nie tylko o biznesie. Zobacz, jakie wątki będą kluczowe na forum polsko-koreańskim w Krynicy!

Forum polsko-koreańskie w Krynicy

W dniach 13-15 września 2023 roku, w ramach imprezy “Krynica Forum 2023”, odbędzie się spotkanie Koreańsko-Polskie. Jest to znakomita okazja, aby uwypuklić głęboką i dynamiczną kooperację między Polską a Koreą oraz wskazać jej kluczowe znaczenie. Szczególne atrakcje zapowiadane są na 14 września.

Wysokoprofilowa rozmowa Koreańsko-Polska

Forum Gospodarcze Korea-Polska w tym roku zyskało na ważności dzięki udziałowi obu prezydentów – Polski i Korei (14 lipca 2023 r.). Andrzej Duda, prezydent Polski, podkreślił swoją radość z powodu zorganizowania Forum w ramach Krynica Forum 2023.

Krynica będzie miejscem prezentacji osiągnięć i planów wynikających ze współpracy obu krajów. Przykładem jest dążenie do budowy wspólnej elektrowni jądrowej na terytorium Polski. Spotkania będą także dotyczyć kwestii współpracy w dziedzinie przemysłu obronnego oraz promocji koreańskich inwestycji w Polsce. To idealna chwila, aby ukazać liderom z Polski i Europy jak silne więzi łączą oba narody.

Wśród kluczowych momentów w Krynicy-Zdroju zaplanowano debatę z udziałem znanych postaci z Polski i Korei. Uczestnicy będą dyskutować o tematach takich jak współpraca w dziedzinie obronności, duże inwestycje realizowane w Polsce oraz wspólne inicjatywy w zakresie energetyki jądrowej i transportu.

Atom dla Polski

Centralnym tematem Forum będzie kooperacja w sektorze energetyki. Planowana elektrownia jądrowa, projekt wspólny firm PGE, ZE PAK oraz koreańskiego KHNP, ma zwiększyć energetyczne bezpieczeństwo Polski.

Obecnie Koreańczycy są jedynymi, którzy dostarczają technologię jądrową i realizują projekty w ustalonych terminach oraz budżecie. Świadczą o tym udane inwestycje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, mimo trudnych warunków klimatycznych. Dr inż. Mikołaj Oettingen, specjalista z dziedziny energetyki, podkreśla to doświadczenie i będzie uczestniczył w debatach Krynica Forum 2023.

Znaczenie współpracy wojskowej między Polską a Koreą rośnie. Umowy zakupu czołgów, haubic i samolotów dla polskiej armii z firmami koreańskimi są kluczowym elementem tej kooperacji. W dziedzinie transportu Polska jest zainteresowana innowacyjnymi technologiami koreańskich kolei dużych prędkości.

Polska przyciąga firmy z kapitałem koreańskim. Dr Oettingen podkreśla, że Koreańczycy inwestują w Polsce, myśląc o ekspansji w całej Europie. Są to zaawansowane technologie, które mogą być dla Polski przełomowe.

Kolejnym ważnym punktem Forum będzie współpraca w zakresie odbudowy Ukrainy, zwłaszcza po podpisaniu odpowiedniego memorandum podczas ostatniej wizyty koreańskiego lidera w Polsce.

Forum będzie również okazją do eksploracji kulturowych więzi między Polską a Koreą. Nie zabraknie rozmów o wzajemnych fascynacjach, takich jak koreański K-pop czy polska literatura.

Szczegółowe informacje o Forum dostępne są na oficjalnej stronie wydarzenia: https://krynicaforum.pl/

Total
0
Shares
Sprawdź także
Total
0
Share